سالن همایش صدا و سیما

سالن همایشهای صدا و سیما از معتبر ترین و معروف ترین سالنهای برگزاری کنفرانس در تهران و حتی میتوان گفت در سطح منطقه میباشد.معتبر ترین وقایع سالانه ملی و بین المللی در این مرکز برگزار میگردد.اغلب سازمانهای معتبر و شناخته شده منطقه ای مراسم و رویدادهای خود را در این مجموعه برگزار میکنند. این مجموعه مناسب ترین گزینه برای برگزاری رویدادها و واجلاس و کنفرانس ها و جشن های دولتی و خصوصی است . سازمان ملی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تنها رسانه ملی در سطح کشور است . این سازمان بعنوان قدرتمند ترین رسانه ملی شناخته شده ترین متخصصین و هنرمندان را بکار میگیرد و تلاش میکند تا فرهنگ واطلاعاتی که ارایه میکند به گونه ای باشد که مورد نیاز و مناسب افراد جامعه باشد. سالن همایش صدا و سیمای ایران از زیر مجموعه های صدا و سیمای ملی ایران است و بالتبع کلیه تجهیزاتی که بکار میگیرد قابلیت رقابت با سطوح بالای بین المللی دارد این مجموعه مجهز ترین سالنهای کنفرانس و نمایشگاهی را در اختیار دارد و فعالیت خود را از سال 1995 آغاز نموده است و اکنون پیشرفته ترین تجهیزات تکنولوژی انفورماتیک و سریع ترین شبکه اطلاع رسانی را در ایران و سطح بین المللی دارا میباشد.
تمامی سالن های این مجموعه چشمگیرقابل استفاده و اجاره میباشد . سالن ها و بخش های مختلف این مجموعه را میتوان در بخش های ذیل خلاصه نمود.
1- لابی خورشید
2- لابی اصلی
و هشت سالن وسیع شامل:
1- سالن خواجه نصیر
2- سالن مولانا
3- سالن شیخ بهایی
4- سالن شیخ مفید
5- سالن فیض و عطار
6- اتاق های کنفرانس
7- سالن ابن سینا
8- سفره خانه
لابی خورشید
این لابی یک سالن چند منظوره است که میتوان انواع مختلفی از جشن ها و نمایشگاه ها را در آن برگزار کرد. فضای این سالن به گونه ای است که با داشتن سقف بلند و محیط باز میتوان از آن بعنوان نمایشگاه نیز استفاده نمود . این لابی تجهیزات صوتی و تصویری کامل و یک مانیتور بزرگ دیواری دارد که سه عدد دوربین حرفه ای را پوشش میدهد .
لابی اصلی
لابی اصلی فضای مناسبی برای پذیرایی از مهمانان در فاصله بین جلسات دارد و همچنین به چند نوع مانیتور نمایشی دیواری صوتی و تصویری مجهز میباشد .و فضای آن برای نمایشگاه نیز قابل استفاده است.
سالن خواجه نصیر: خواجه نصیر بزرگترین سالن در مجموعه سالن های همایش صدا و سیما است .ظرفیت این سالن حدود 700 نفر میباشد که 523 صندلی ان مجهز به هدست برای ترجمه های همزمان است و 188 صندلی آن نیز مجهز به میکروفون برای حضار اصلی اداره کننده جلسه میباشد. 309 صندلی ان به مشاوران جلسه و 17 صندلی نیز مخصوص مهمانان ویژه V.I.P تعبیه شده است . 3 فضای بالکن به شنوندگان جلسه اختصاص داده شده است .امکانات این سالن قابلیت ترجمه همزمان 6 زبان را با هم دارا میباشد.سالن خواجه نصیر دارای 5 دوربین پخش همزمان و انتقال آن برای پخش زنده مستقیم است . این سالن برای برگزاری مراسم زنده مانند کنسرت ها و تئاتر و انواع نمایشهای زنده نیز گزینه مناسبی است . این سالن امکانات نورپردازی ویژه دارد و فضای ویژه استراحت بین جلسات و یا برگزاری جلسات خصوصی را دارد که از سالن خواجه نصیر نیز دسترسی خصوصی دارد.
سالن مولانا:
این سالن 350 عدد صندلی و یک میز گرد دارد.(336 صندلی برای اعضا و 5 صندلی برای شرکت کنندگان ویژه VIP و 9 صندلی برای مدیران جلسه تعبیه شده که هر کدام به میکروفون جداگانه مجهز هستند. قابلیت ترجمه همزمان به دو زبان از ویژگی های این سالن است . ( میکروفون های وایرلس و 3 عدد دوربین حرفه ای و اتاق فرمان و یک جایگاه اختصاصی برای هنرمندان و سخنرانان و قابلیت پخش زنده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و در نهایت امکانات رقص نور همگی از قابلیت های این سالن میباشد) این سالن بهترین انتخاب برای جلسات رودررو تا ظرفیت 100 نفر میباشد .
سالن VIP شیخ بهایی :
این سالن با داشتن اتاق ملاقات خصوصی و صندلی های VIP و دسترسی خصوصی به سالن شیخ بهایی یک سالن ویژه محسوب میشود که اینترنت رایگان و جایگاه مخصوص بادیگارد نیز دارد.
سالن فیض و سالن عطار: این دو سالن ظرفیت 168 نفر را دارا هستند و 5 صندلی مخصوص گردانندگان و مدیران جلسه دارند . قابلیت ترجمه دو زبان را بصورت همزمان دارد و اتاق کنترل و دوربین های تخصصی و میکروفون های وایرلس و ویدیو پروجکشن و قابلیت نورپردازی متناسب با فضا ی جلسه و همچنین دستگاه تامین کننده برق اضطراری از ویژگی های این سالن میباشد.
سالن شیخ مفید:
برای جلسات رودر رو بسیار مناسب است .ظرفیت آن حدود 100 نفر است .ترجمه همزمان به 2 زبان از ویژگی های این سالن است و اتاق کنترل و قابلیت پخش زنده دارد.
اتاق های کنفرانس:
شامل 5 سالن هستند که ظرفیت بین 15 تا 85 نفر دارند و یک رستوران ویژه را در برگرفته اند که ظرفیت 60 نفر را دارا میباشد و غذای بوفه و کافی شاپ و اینترنت رایگان برای مهمانان این سالن در نظر گرفته شده است .
سالن ابن سینا:
ابن سینا یک سالن چند منظوره است که برای برگزاری نمایشگاه مناسب میباشد و همه نوع امکانات نورپردازی و سمعی و بصری را دارا میباشد.
چایخانه:
این سالن به گونه ای طراحی شده است که فضای سنتی سرو چای و صرف آنرا تداعی میکند و با معماری سنتی ایرانی مزین گشته است
فضاهای نمایشگاهی :
این فضای باز با مساحتی 318 متر مربع و بلندی 230 سانتی متر مربع و قابلیت انواع تنظیم نور متناسب با فضا برای برگزاری و غرفه بندی نمایشگاهی مکانی بسیار مناسب میباشد .
محوطه حیاط و پارکینگ خصوصی :
پارکینگ اختصاصی دقیقا مقابل ورودی اختصاصی مجموعه قراردارد .که فضای 5550 اسکور متر را شامل میشودو برای زمانهایی طراحی شده است که حجم ترافیک بالا است و این ورودی عبور و مرور مهمانان را تسهیل میکند