مرکز همایشهای بین المللی رایزن


مرکز همایشهای بین المللی رایزن:
مرکز همایشهای بین المللی رایزن در شمال تهران و در کوهپایه های شمال شهر ساخته شده است. این مرکز بدلیل قرار گرفتن در این شرایط, دارای آب و هوای بسیار دلپذیر و معتدلی در کلیه فصول سال میباشد.این مرکز تنها برای برگزاری مراسم و رویدادها ,جلسات و جشن ها و اجرای کلیه برنامه های زنده در زمینی با مساحت 12 هزار متر طراحی گردیده است.این مجموعه دارای سالن های متعدد متصل و کاملا مجهز به امکانات صوتی و تصویری با تکنولوژی به روز دنیا میباشد و بسیاری از جلسات و نشست های سیاسی بین المللی ایران سالانه در این مرکز برگزار میگردند.تالار رسول اکرم (ص):
اين تالار با مساحت 500 مترمربع وبا گنجايش 330 نفر به صورت ثابت و قابل افزایش تا 400 نفر است. سیستم صوتي تخصصی به همراه3عدد نمایشگر پلاسما(103 و 65 اینچ)، ويدئو پروژكتور ، پرده نمايش متحرك و اتاق فرمان از تجهیزات این سالن میباشد . همچنین اينترنت بدون سيم در كل فضاي تالار در دسترس است . جایگاه ویژه سالن امكان کاربری های مختلف مانند کنسرت ها و اجراهای زنده را فراهم می سازد . امکان ترجمه همزمان وتنظیم نور پردازی متناسب با برنامه نیز وجود دارد . تالار فردوسی:
تالار فردوسی یک فضای مسطح و چند منظوره است و با برخورداری از تجهيزات پخش در غرفه ها ، ويدئو پروژكتورو2 عدد پرده نمايش متحرک و شبكه اينترنت وایرلس ، آمادگي لازم براي برگزاري انواع مناسبت ها را فراهم می کند .
تالار خیام:
تالار خیام در سمت چپ ورودی اصلی مجموعه رایزن قرار دارد . این تالارمخصوص پذیرایی از مهمانان و صرف غذا و نوشیدنی طراحی گردیده است و پرسنل مجرب و کاملا حرفه ای و اموزش دیده بین المللی آنرا اداره میکنند.و گنجایش پذیرایی از 400 تا 700 نفر را داد.
تالار ابوریحان:
تالار ابوریحان با گنجایش تقریبی 100 نفر و امکانات ویژه مانند اینترنت پرسرعت بی سیم، جهت استفاده ی چند منظوره طراحی شده است . همچنین این تالار فضای مناسبی جهت پذیرایی از میهمانان می باشد.
تالار اندیشه:
مساحت این سالن 210 مترمربع است و ظرفیت 140 تا 150 نفر را دارد.این سالن نیز چند منظوره است وداراي تجهيزات صوتي مناسب به همراه ويدئو پروژکتور ، پرده نمايش متحرك و اینترنت وایرلس می باشد.
تالار سخن:
اين سالن کوچک جهت برگزاری نشست های سیاسی و خاص طراحی شده است و گنجایش 50 نفر را دارد.
تالار هیرسا:
این تالار ویژه ی نشست های مطبوعاتی و دیپلماتیک است و روی موضوع امنیتی آن به خوبی کار شده است. کنترل تردد با اثر انگشت ومنشی اختصاصی برای شرکت کنندگان از ویژگیهای این تالار است .
تالار ابن سینا:
تالار ابن سینا بیشتر برای برگزاری کارگاه های اموزشی و استفاده برای گالری طراحی شده است . اینترنت پرسرعت ، ویدیو پروژکتور و پرده نمایش متحرک از جمله امکانات تالار ابن سینا می باشد.