ویزای ایران

اخذ ویزای ایران از مهم ترین فعالیت های پارس سفیر است

ویزای کاری ایران، ویزای توریستی ایران، ویزای تجاری ایران

 

 

اخذ ویزای ایران :

اخذ ویزای ایران از مهم ترین فعالیت های پارس سفیر است. انواع ویزا از جمله ویزای کاری ایران، ویزای توریستی ایران، ویزای تجاری ایران می باشد.
مجموعه ما به دلیل برخورداری از ارتباطات اداری خاص در وزارت امور خارجه، امکان اخذ ویزای ایران را حتی در مدت یک روز کاری با قیمت های غیر قابل رقابت را دارد. همچنین ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی جهت اخذ ویزای اتباع کانادا و انگلستان و … از جمله فعالیت های عمده ماست.

 

ویزای ایران مجوز ورود به ایران طی یه زمان تعیین شده محدود است و وزارت امور خارجه و سفارت ها و کنسولگریهای رسمی ایران در کشورهای دیگر تنها ارگانهای مجاز به صدور ویزا هستند . ویزای ایران انواع مختلفی دارد که هر کدام برای اهدافی متفاوت مناسب هستند . بهتر اینست که انواع ویزا را پیش از اینکه برای دریافت ان اقدام شود بشناسیم.
انواع ویزای ایران که پارس سفیر ارایه می کند :

 

 

ویزای توریستی ایران (تایپ B ) :

متداول ترین ویزای ایران ویزای توریستی است که آژانسها و گردانندگان توربه شیوه سنتی از طریق سفارت ها درخواست میکردند اما اگر شرایط شخص متقاضی به گونه ای باشد که بتواند ویزای بدو ورود بگیرد نیازی به مراجعه به سفارت ها و یا آژانسهای مسافرتی نخواهد داشت .
ویزای توریستی ایران برای کسانی مناسب است که میخواهند به دیدن اقوام و یا دوستان خود در ایران بروند و یا هدف انها از سفر به این کشور بازدید به عنوان یک توریست از جاذبه های توریستی ایران است.این نوع ویزا از تاریخ صدور آن سه ماه اعتبار دارد و مسافر یک ماه هم زمان دارد که در ایران اقامت داشته باشد و تا سه ماه نیز قابل تمدید است.ویزا تنها از طریق کنسولگریهای جمهوری اسلامی و یا فرودگاه های بین المللی داخلی قابل تمدید است.
ویزای توریستی هم بصورت انفرادی و هم بصورت گروهی صادر میشود و اگرمتقاضی طی 5 سال گذشته باز هم سابقه درخواست ویزای توریستی ایران داشته باشد باز هم میتوانید به راحتی برای دریافت این نوع ویزا اقدام کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای ایران:

دو برگ فرم مخصوص درخواست ویزاکه توسط متقاضی تکمیل میشود.
پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و یک برگ اسکن رنگی از صفحه اول
3 عدد عکس مخصوص پاسپورت سایز 3*4
نکته:
شهروندان اسراییلی اجازه ورود به خاک ایران و اخذ ویزای توریستی ندارند
شهروندان 8 کشور برای ورود به ایران به ویزا نیاز ندارند:
آذربایجان(به مدت 30 روز)-بولیوی(به مدت 30 روز)–گرجستان(به مدت 45 روز)–مالزی(به مدت 15 روز)–سوریه(به مدت 90 روز)–ترکیه(به مدت 90 روز)–ونزویلا(به مدت 15 روز)

ویزای فرودگاهی (Arrival Visa) :


ویزای ورود یا ویزای فرودگاهی نوعی از ویزای توریستی است که در هنگام ورود مسافر و در فرودگاه صادر میگردد.ویزای ورود به ایران معمولا 30 روز اعتبار دارد و در حال حاضر تنها در 6 فرودگاه بین المللی ایران صادر میشود . همچنین مسافر میتواند پیش از عزیمت درخواست ویزای خود را بصورت آنلاین تکمیل نموده و با دریافت کد مرجع ویزا وارد فرودگاه ایران شود . این روش امن تر و مطمین تر است .
تنها برخی از ملیت ها هستند که مجاز به دریافت ویزای ورود در ایران هستند:
آلبانی .ارمنستان. اتریش .استرالیا .بحرین .بلاروس .بلژیک. بوسنی و هرزه گوین . برزیل. برونیی. بلغارستان .چین .کرواسی .کوبا .یونان .دانمارک .فنلاند . فرانسه . المان . قبرس .لهستان .اندونزی .ایرلند .ایتالیا .ژاپن .قزاقستان .کویت .قرقیزستان .لوگزامبورگ .مالزی .مکزیک .فیلیپین .مجارستان . پرتغال . قطر. رومانی .روسیه .صربستان.اجیکستان .تایلند .ترکمنستان .اوکراین . امارات متحده عربی .ازبکستان .ونزویلا .ویتنام
از سال 2017 قانونی مصوب گردید که طی آن مسافران خارجی میتوانند تا دو روز قبل از عزیمت به ایران از طریق درگاه ثبت آنلاین ویزا در وزارت امور خارجه ویزای خود را درخواست دهند و مورخه 2018 این قانون به کلیه فرودگا ه های ایران ابلاغ گردید. بنابراین مسافر تنها با در دست داشتن کد مرجع تایید ویزا از مرز فرودگاه های ذیل به ایران وارد گردد.
 فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران
 فرودگاه مهر آباد تهران
 فرودگاه بین المللی شیراز
 فرودگاه بین المللی مشهد
 فرودگه بین المللی تبریز
 فرودگاه بین المللی اصفهان
 فرودگاه بین المللی کیش
 فرودگاه بین المللی باهنر بندر عباس

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای فرودگاهی :

 بلیط برگشت تایید شده
 تایید رزرو هتل حداقل برای یک شب ( رزرو هتل باید شماره کدکانفرم داشته باشد)
 پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 یک قطعه عکس
 بین 50 تا 200 دلار پول نقد و یا معادل یوروی آن
 در مواردی خاص رسید رزرویشن هتل و یا برگه دعوتنامه ایران از مسافر درخواست می گردد
 پرینت نقشه مسیر سفر( در برخی موارد)
 مدارک بیمه سفر ( مدارک سفر جزو مدارک اجباری میباشد و اگر مسافر از قبل انرا تهیه نکرده باشد میتواند در فرودگاه آنرا درخواست دهد)
 فرم درخواست که مسافر باید آنرا پر کند . اطلاعاتی چون جزییات پاسپورت و آدرس محل زندگی و شغل و آدرس اقامت مسافر در ایران در این فرم گنجانده شده است .
اعتبار ویزای بدو ورود ایران 14 تا 30 روز است اما از لحاظ قانونی حداکثر تا 14 روز قابل تمدید است .اگر مسافر قصد دارد مدت بیشتری در ایران اقامت داشته باشد بهتر است برای ویزای توریستی اقدام کند.
نکته مهم :

• اگر پلیس گذرنامه درخواست ویزای بدو ورود مسافر رد کند مسافر در فرودگاه خواهد ماند و مسولیت هزینه های پرواز برگشت و یا سایر هزینه های جانبی با خود مسافر است.
• افرادیکه قبلا درخواست ویزای آنان رد شده است نمیتوانند درخواست ویزای بدو ورود بدهند.
• روزنامه نگاران و وبلاگ نویس ها و نویسندگان نمیتوانند ویزای ورودی فرودگاه بگیرند.
• ویزای بدو ورود ایران تنها برای افرادیکه قصد آنها از سفر بازدید از جاذبه های توریستی ایران است و پاسپورت عادی دارند صادر میشود .
• دارندگان پاسپورت دیپلماتیک و افراد سیاسی مجاز به دریافت ویزای ورودی ایران نیستند
• دارندگان پاسپورت های آمریکا و انگلستان و کانادا و کلمبیا و سومالی و بنگلادش و اردن و عراق و افغانستان و پاکستان و هند نمیتوانند درخواست ویزای ورودی بدهند.
• اگر مسافر از اسراییل بازدید کرده است و در پاسپورت خود مهر و یا ویزای کشور اسراییل دارد احتمال کمی دارد که بتواند این نوع ویزا را دریافت کند و بهتر است که قبل از عزیمت خود پاسپورت خود را تمدید نماید.
• قیمت بیمه مسافرتی در فرودگاه بین 20 تا 30 یورو است
• قیمت ویزای ورودی در ایران بسته به ملیت های مختلف متفاوت است و لیست آن نیز در فرودگاه موجود است اما اگر مسافر نتواند ملیت خود را در این لیست بیابد باید بالاترین نرخ ویزا را برای خود مصور شود.این مبلغ بین 25 تا 185 یورو متغیر میباشد و نقدا دریافت میگردد.
• ویزای ورودی برای شهروندان کشور بریتانیا صادر نمیشوند و انها باید اقلا 25 تا 30 روز کاری قبل از عزیمت با مراجعه به سفارت ها درخواست ویزای توریستی دهند .امادر برخی موارد خاص برای دارندگان پاسپورت بریتانیایی استثنا وجود دارد:
افرادیکه اصالتا بریتانیایی نیستند و یا افرادیکه انگلیسی هستند و یا یک خانم ایرانی ازدواج کرده اند و مدرک معتبر برای ازدواج خود دارند شامل این قانون نخواهند بود .
در مورد خانم های انگلیسی که با مردان ایرانی ازدواج نموده اند قانون به این صورت است که آنها تنها میتوانند با پاسپورت ایرانی به ایران وارد شوند.
• ویزای ورودی ایران برای شهروندان کشور ایالات متحده امریکا صادر نمیشود اما ویزای توریستی حتی با وجود اقدامات سخت گیرانه ترامپ برای ایرانیان از طریق تورهای گروهی به آسانی صادر میشود.حتی افرادیکه قصد دارند بصورت انفرادی هم سفر کنند با داشتن دعوتنامه از شرکت های مسافرتی و یا استخدام تور لیدر میتوانند ویزا بگیرند.
• دارندگان پاسپورت کانادایی هم نمیتونند ویزای بدو ورود به ایران بگیرند .ایرانی هایی که پاسپورت کانادایی دارند تنها در صورتی میتوانند وارد ایران شوند که با پاسپورت ایرانی سفر کنند. افراد دو تابعیتی اگر وارد ایران شوند و مشمول سربازی باشند نمیتواند از ایران خارج شوند.از خروج افرادی هم که از طریق پناهندگی پاسپورت کانادایی دریافت کرده اند از ایران جلوگیری خواهد شد.
• تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران تمامی ایرانیان دوتابعیتی ملزم هستند با پاسپورت ایرانی خود به ایران سفر کنند. این قانون برای افرادیکه پدر ایرانی دارند و یا با یک مرد ایرانی ازدواج کرده اند نیز صدق می کند.

 

مبلغ ویزای ورودی ایران :

ردیف

کشور قیمت ویزای فرودگاهی ردیف کشور

قیمت ویزای فرودگاهی

1

نیوزلند 150 یورو 18 لیتوانی- مالت- نروژ

75 یورو

2

استرالیا 145 یورو 19 غنا- قطر- کوبا- گابن- گینه

75 یورو

3

سیر‎النون- شیلی 120 یورو 20 روسیه- ازبکستان- آرژانتین

70 یورو

4

امارات- اوگاندا- چاد- ویتنام 100 یورو 21 زامبیا- مغولستان- مولداوی

70  یورو

5

چین – تایوان 100 یورو 22 ژاپن- ترکمنستان- گویان 60  یورو

6

صربستان 85 یورو 23 کامرون- کنیا- کویت

60  یورو

7

آفریقای جنوبی- اوکراین 80 یورو 24 ماداگاسکار- مالاوی- السالوادر

60 یورو

8

برزیل- هنگ کنگ 80 یورو 25 فیلیپین- پاناما- فیجی- نیجریه

55 یورو

9

آلمان- اتریش- اسپانیا

75 یورو 26 کره‎جنوبی- کرواسی

50 یورو

10

ایتالیا- ایرلند- بلغارستان- یونان 75 یورو 27 مقدونیه -بوسنی- قزاقستان

50 یورو

11

لهستان- مجارستان- بلژیک 75 یورو 28 پاراگوئه- سنگال

50 یورو

12

سوئد- سوئیس- پرتقال 75  یورو 29 اندونزی- تونس- زیمباوه- قرقیزستان- مکزیک- نیجر- ونزوئلا- فلسطین

45 یورو

13

هلند- رومانی- دانمارک 75 یورو 30 سریلانکا- اکوادور- نپال- یمن- اریتره

40  یورو

14

تایلند- سنگاپور- عمان 75 یورو 31 روسیه سفید (بلاروس)

25  یورو

15 فرانسه- فنلاند- قبرس 75 یورو 32 تاجیکستان- الجزایر- بوتان- مراکش- لیبی-

مصر(بیش از 20 روز)- عربستان سعودی

30 یورو

16

ایسلند- اسلوونی-

استونی- اسلواکی

75 یورو 33 ارمنستان- بحرین

10  یورو

17

چک- لتونی- لوگزامبورگ 75 یورو 34 مالزی (بیش از 15 روز)

10 یورو

 

ورود به کیش و قشم :تمامی توریست ها بجز ملیت های ذیل میتوانند بدون نیاز به ویزا به مدت حداکثر 14 روز در این مناطق اقامت داشته باشند.
افغانستان , بنگلادش ,کانادا ,کلمبیا,هند, عراق ,اردن , پاکستان ,سومالیا ؛انگلستان

 

ویزای تجاری ایران ( ویزای چند بار ورود) :ویزای تجاری ایران برای افرادی مناسب است که هدف آنها از سفر به ایران شرکت در یک رویداد فرهنگی , اقتصادی , فرهنگی , ورزشی ویا شرکت در نمایشگاه است .ماکزیمم زمان اقامت در ایران با این نوع ویزا 30 روز است و داشتن دعوتنامه از کمپانی ضروری است.پارس سفیر میتواند ویزای چند بار ورود به ایران را تنها در مدت یک روز کاری و با اعتبار 3 تا 6 ماهه اخذ کند.

 

ویزای زیارتی ایران :این نوع ویزا برای افرادیکه قصد بازدید اماکن زیارتی ایران را دارند صادر میشود.(مشهد و قم ) این نوع ویزا را هم میتوانید از کلیه سفارت ها و فرودگا ه های بین المللی ایران درخواست کنید. مراحل اداری آن مانند اخذ ویزای توریستی است و مدت ان نیز 30 روز می باشد.

 

ویزای کار(مجوز کار در ایران) :

این ویزا مجوز کار کردن برای افرادی است که قصد آنها از اقامت در ایران اشتغال است. مدت زمان دریافت این نوع ویزا و پروسه مراحل اداری آن کمی متفاوت و زمان برتر است و داشتن دعوتنامه رسمی از شرکت و یا موسسه و یا ارگانی که شخص قصد دارد به استخدام آنها دربیاید الزامی است.تشخیص تایید و یا رد آن تنها با وزارت امور خارجه است و موضوع زمینه کاری در آن موثر می باشد.

 

ویزای دیپلماتیک :

این نوع ویزا مخصوص افرادی است که با پاسپورت دیپلماتیک به ایران سفر می کنند. دارندگان پاسپورت دیپلماتیک که از شهروندان کشورهای ذیل هستند معاف از نیاز به ویزا می باشند:
افغانستان –غنا- پاکستان –ارمنستان –گینه نو –فیلیپین –لهستان –رومانی –روسیه –سنگال –صربستان –سیرالیون –کره جنوبی –یونان- صربستان –اندونزی –ژاپن- قزاقستان-کنیا_قرقیزستان_ بلاروس_بنین_بولیوی_بوسنی و هرزگوین_برونیی_بلغارستان- کرواسی-کلمبیا-چین-کوبا-کنگو-قبرس-اکوادور-مالاوی-مالی-مونتگرو-نیکاراگویه-کره شمالی-عمان-سوییس-سوریه-تاجیکستان-تونس-اوکراین-ونزویلا-ویتنام-زیمبابوه

 

اتباع چه کشورهایی می توانند به ایران وارد شوند

مبلغ ویزای ورودی برای ملیت های مختلف متفاوت است : هنگ کنگ و برزیل : 80 یورو آرژانتین و ازبکستان و روسیه :70 یورو کره جنوبی و کرواسی و قزاقستان :70 یورو ترکمنستان :60 یورو تایوان و چین : 100 یورو استرالیا : 145 تا 180 یورو بلاروس : 25 یورو انگلستان : 180 تا 270 یورو

ویزا از طریق دعوتنامه خانواده و دوستان :شهروندان ایران می توانند دوستان خارجی خود ,اقوام و یا نامزد خود را به ایران دعوت کنند .مدت زمان صدور و اقامت با این ویزا مشابه ویزای توریستی است .

ویزای تحصیلی:

ویزای دانش آموزی مخصوص افرادی است که قصد ادامه تحصیل در ایران دارند. اولین مرحله یافتن موسسه یا دانشگاهی است که شخص قصد دارد در آن ادامه تحصیل دهد و لازم است مراحل ثبت نام خود را در آنجا نهایی کند.موسسه به شخص یک شماره ویزای موقت ارایه میکند که از وزارت امور خارجه صادر شده است. لیست موسسات آموزشی و دانشگاهی در سایت وزارت علوم ارایه شده است.پارس سفیر میتواند با موسسه منتخب شما تماس بگیرد و فرم ها و مدارک مربوطه ثبت نام را تکمیل نماید و مراحل اخذ ویزا را انجام دهد.

 

ویزای ورود به مناطق آزاد و صنعتی :

ویزای ورود به مناطق آزاد تجاری و صنعتی 2 هفته اعتبار دارد ومتقاضی تنها می تواند با آن در مناطق تعیین شده تردد کند.این ویزا قابل تمدید تا 6 ماه است و توسط نمایندگان مجاز اداره گذرنامه و یا وزارت امور خارجه در همان نواحی صادر می شود و صدور آن 48 ساعت زمان می برد.

 

ویزای ترانزیت :

ویزای ترانزیت محدود است و تنها برای مدت 48 ساعت تا 72 ساعت صادر میشود و برای افرادی مناسب است که قصد دارند از طریق ایران به مقصد ثالث وارد شوند . ویزای ترانزیت در فرودگاه صادر می گردد.

ویزای ورود مخصوص حمل کنندگان بار و کارگو :
این نوع ویزا برای افرادی است که قصد آنها از ورود به ایران تحویل بار تجاری است و یا قصد دارند از ایران بار را به مقصدی ثالث حمل کنند. برای دریافت این نوع ویزا ضروری است که مسیر از قبل به وزارت امور خارجه اطلاع داده شده باشد و هماهنگی های اداری از قبل صورت پذیرفته باشد.اگر این مسیر مرز هوایی ایران است کافی است که ایر لاین مربوطه خودش هماهنگی های لازم را انجام دهد.

ویزای خبرنگاری :
مخصوص خبرنگاران و وبلاگ نویسان خارجی است که قصد آنها از اقامت در ایران مرتبط با حرفه آنها ست و مدت زمان آن نیز محدود می باشد.

ای –ویزا : (E-VISA)

سیستم E-VISA از سال 2017 به مرحله بهره برداری رسید و این امکان را به مسافران خارجی میدهد که کد ویزای خود را از طریق ثبت نام آنلاین از قبل از عزیمت خود دریافت کنند.اما باز هم نیاز است که به سفارت مربوطه و یا فرودگاه مراجعه کرده و مهر ویزا را دریافت کنند. این سیستم برای این راه اندازی شده است که مسافر از صدور ویزای خود پیش از عزیمت اطمینان حاصل کند و نیازی به مراجعه به گردانندگان سفر و شرکت های توریستی نداشته باشد.

 

چگونه ویزای فرودگاهی ایران را اخذ کنیم

ویزای ایران فوری

مبلغ ویزای ورودی ایران

مدارک مورد نیاز ویزای ایران