چرا از جت اختصاصی استفاده کنیم ؟

اجاره خودرو در ایام جام جهانی 2018 روسیه
ژوئن 17, 2018
خودرو تشریفات
مرسدس بنز اس600 آرمور پولمان در تشریفات ریاست جمهوری
جولای 17, 2018

جت اختصاصی rent jet

 

 

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی صندوق بین المللی پول نشان می دهد ایران در سال 2017 توانسته جایگاه خود به عنوان هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را حفظ کند. بر اساس برآوردهای این نهاد بین المللی تولید ناخالص داخلی ایران بر اساس شاخص قدرت خرید در سال 2017 به 1630 میلیارد دلار رسیده است. بر این اساس در رتبه بندی 193 کشور جهان، ایران در رتبه هجدهم از نظر حجم تولید ناخالص داخلی خود در سال 2017 قرار گرفته است که نسبت به سال قبل تغییری نداشته است. تولید ناخالص داخلی کشورهایی مثل استرالیا، هلند، آفریقای جنوبی، سوئد و سوئیس از ایران کمتر بوده است.

در حالی که رشد اقتصادی جهانی در نیمه اول سال 2017 نسبتا کند بود، طبق IHS Global Insight، نرخ رشد واقعی تولید ناخالص داخلی 2.4٪ بود. انتظار می رود در سال جاری میزان رشد سالیانه 9/2 درصد رشد داشته باشد، که بیشتر به دلیل رشد سریع چنین مناطق نوظهور، مانند آسیا، خاورمیانه و کشورهای مستقل مشترک المنافع است. با افزایش سودآوری شرکت ها در سطح جهانی، تقاضا برای مسافرت های هوایی خصوصی مرتبط با تجارت افزایش می یابد.

 

تحلیلگران اغلب به گسترش سریع هواپیمایی تجاری در کشورهای مستقل مشترک المنافع و خاور میانه اشاره می کنند که نشان می دهد که چگونه در یک اقتصاد نو ظهور می تواند نفوذ کند. ناوگان جت خصوصی در طول 10 سال گذشته تقریبا چهار برابر شده است. علاوه بر این، علیرغم عدم اطمینان در مورد چشم انداز آینده نزدیک در اقتصاد کشورهای مستقل مشترک المنافع، IHS Global Insight این منطقه را پیش بینی می کند. برای بازگشت به رشد 3٪ تولید ناخالص داخلی تا سال 2019، به این معنی که تقاضا برای مسافرت های خصوصی تنها به ویژه در میان مشتریان شرکت های بزرگ افزایش می یابد.

 

آقای الیاس فرخ مهر مدیرعامل پارس سفیر اظهار داشت :

“در کشورهای مستقل مشترک المنافع و خاورمیانه فاصله زیاد بین کشور های مختلف، حمل و نقل زمینی را به چالش می کشد، در حالی که شبکه حمل و نقل تجاری خدمات بی نظیر VVIP را در خارج از مراکز عمده فراهم می کند. در نتیجه، مدیران تجاری و یا مقامات سیاسی به شدت به هواپیمایی تجاری متکی هستند. به ویژه با رشد بازار حمل و نقل هوایی ، که تلاش می کند راه حل هایی برای مسافران جت تجاری که مایل هستند اطلاعات خصوصی آنها محرمانه باشد ارائه داده است.”

 

با وجود این واقعیت که اکثر مردم همچنان به پروازهای خصوصی به عنوان یک خدمت تجملاتی می نگرند، جت های خصوصی در واقع طیف گسترده ای از رفاه را به طور خاص برای فعالیت های تجاری فراهم می نماید . به عنوان مثال، اخیرا مطالعات NEXA Advisors در مورد هواپیمایی تجاری و شرکت های فعال در جهان نتیجه گرفته است که شرکت هایی که از جت های تجاری استفاده می کنند، به طور غیرمستقیم در رشد درآمد، نوآوری، رضایت کارکنان و سهم بازار پیشتاز هستند. علاوه بر این، مزایای پنهان اما به همان اندازه مهم استفاده از جت تجاری عبارتند از برنامه پرواز در اختیار متقاضی، توانایی انجام کسب و کار خصوصی در حین پرواز . براساس یک مقاله اخیر در بلومبرگ، هزینه سفر جت خصوصی در سال 2015 به میزان 61 درصد در میان مدیران اجرایی رده بالای شرکت ها افزایش یافت.

 

“برای کسانی که با هزینه های پرواز خصوصی آشنا نیستند، قیمت ها در ابتدا می تواند کمی زیاد به نظر برسد. با این حال، بسیاری از افراد می دانند که در حالی که عموما در یک پرواز خصوصی هزینه ای کمتر از یک پرواز فرست کلاس را می پردازند. جت  خصوصی می تواند به طور قابل ملاحظه ای اقتصادی باشد، مخصوصا در صورت پرواز در یک گروه کوچک یا به مکان دورافتاده . مدیر عامل شرکت پارس سفیر می گوید: “یکی دیگر از مزایای جت خصوصی صرفه جویی در هزینه صرفه جویی در توانایی دسترسی به مکان های مربوط به کسب و کار در یک روز است، بنابراین اجتناب از اقامت شبانه و هزینه های هتل”.

 

علاوه بر این، شما مجبور نیستید ساعت ها قبل از پرواز ، از گیت های امنیتی عبور کنید و می توانید زمان خروج هواپیما را تاخیر بیاندازید. علاوه بر این، بیش از 5000 فرودگاه وجود دارد که جت خصوصی می تواند در آن فرود آید در صورتی که 500 فرودگاه برای هواپیماهای تجاری بزرگتر وجود دارد ، بنابراین شما واقعا می توانید به مقصد خود نزدیک شوید، در نتیجه زمان حمل و نقل زمینی کاهش می یابد.

 

1 دیدگاه

  1. محمد گفت:

    بازار بسیار بزرگی در رابطه با جت های خصوصی بوجود امده
    ولی فکر نمیکردم در ایران هم شرکت هایی باشند که این خدمات را ارائه دهند !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *